Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... contract de comodat auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

contract de comodat auto

Buna ziua
Detin un autoturism pe baza de procura inmatriculat in Bulgaria.
Doresc sa stiu daca pot folosi masina in baza unui contract pentru firma pe care o reprezint.Multumesc.
Orice mijloc de transport poate fi folosit sub conditia existentei unei relatii contractuale in acest sens (contract de comodat, contract de inchiriere, etc)
Esti sigur ca masina aia mai e inmatriculata in Bulgaria?
Daca e pe numele unui roman, e foarte probabil sa fi fost radiata intre timp in Bulgaria.