avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1927 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... contract de comodat auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

contract de comodat auto

Buna ziua
Detin un autoturism pe baza de procura inmatriculat in Bulgaria.
Doresc sa stiu daca pot folosi masina in baza unui contract pentru firma pe care o reprezint.Multumesc.
Cel mai recent răspuns: gunnar , utilizator 12:50, 15 Iulie 2010
Orice mijloc de transport poate fi folosit sub conditia existentei unei relatii contractuale in acest sens (contract de comodat, contract de inchiriere, etc)
Esti sigur ca masina aia mai e inmatriculata in Bulgaria?
Daca e pe numele unui roman, e foarte probabil sa fi fost radiata intre timp in Bulgaria.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inmatriculare auto alpyne alpyne m-am gandit sa pun aceasta intrebare gandindu-ma ca e mai sigur sa fiu 100%sigur decat sa fac o greseala.subiectul.vreau sa cumpar un auto inmatriculat in ... (vezi toată discuția)
Radierea unei masini deja dezmembrate GTE GTE Buna seara,anul trecut am vandut o masina din \'94 s-au facut actele de vanzare-cumparare dar actualul proprietar nu a transcris-o pentru ca a vandut-o dupa ... (vezi toată discuția)
Intentie de inmatriculare auto urmata de deces claudidi claudidi Sotul meu detinea in autoturism inmatriculat pe firma din Bulgaria. A luat nr rosii pt a o inmatricula insa pana sa ajunga cu masina la programari a decedat. ... (vezi toată discuția)