Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Datoria la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Datoria la banca

Cum pot afla daca cineva are datorii neplatite la banca,cu alte cuvinte,restante,daca banca nu publica o lista cu rauplatnicii?
Buna seara .
Exista o baza de date numita baza de date a clientilor restantieri ,sau cam asa ceva. Cred ca apartine de BNR.
Marius Bote .
Marius Bote, Practician in insolventa
Daca nu faceti parte din acel"grup de rauplatnici",de ce v-ar interesa o lista.Iar daca stiti ca aveti datorii bancare,nu cred ca e cazul sa stiti si problemele altora....
Ma scuzati,dar nu doresc sa supar cu aceasta remarca.....
Va doresc numai bine.
Buna,

daca e vb de dvs=PERS FIZICA, simulati un credit la un IFN:ei vor face un consult in CRB(centrala riscurilor bancare) cu acordul scris al dvs=sub semnatura si copie BI/CI
si
CIP=FIRME(serviciul CIP On Line vine in intampinarea nevoii tale de a accesa rapid informatii privind istoricul incidentelor de plata cu instrumentele de debit a partenerilor de afaceri - cec-uri, bilete la ordin, cambii - si iti ofera posibilitatea de consultarea on line la Centrala Incidentelor de Plati a acestora-Cererea de consultare poate fi facuta doar de persoana cu drept de semnatura pe contul firmei, deschis la RESPECTIVA BANCA.Fiecare raspuns primit la o cerere trimisa implica plata unui comision ce difera de la o banca la alta.)

Toate cele bune!:)