Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... actiune in justitie-drepturi salariale
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

actiune in justitie-drepturi salariale

Buna ziua,

De aproape o luna de zile, mi-a incetat contractul de munca (restrangere de activitate..preaviz..toate cele).
Fostul patron refuza sa-mi plateasca drepturile salariale (banii pe preaviz, concediul medical, salariul compensatoriu, etc).
Va rog sa am indrumati catre institutia juridica abilitata sa rezolve aceasta problema. Mentionez ca domiciliul meu este in Sect 5, dar, sediul social al firmei este in Ilfov.
Va rog sa-mi spuneti, de asemenea, cu ce acte trebuie sa ma prezint la instanta judecatoreasca atunci cand depun plangere si daca exista vreo despagubire pentru perioada in care nu mi-am primit banii.

Va multumesc.
trebuie sa formulati o actiune pe care sa o depuneti la Tribunalul Ilfov si in care sa precizati cuantumul sumelor pe care le pretindeti si ce reprezinta ele. puteti cere si despagubiri. atasati in copie toate actele pe care le considerati necesare