Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Rectificativala decl. 394 ??!!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Rectificativala decl. 394 ??!!

Am constatat că am omis câteva înregistrări în declaraţia 394. Pot face rectificativă ?
Dacă da… pe ce formular şi cănd trebuie să o depun ?

Vă mulţumesc !
MICOLIS, utilizator
pt inceput nu se face declaratie rectificativa, ci se face din nou o declaratie initiala in acelasi program, declaratie care sa contina toate datele(* la declaratia veche faci modificarile)Psi o transmityi din nou MF, abia pe urma daca si aceasta are omisiuni se face declaratie rectificativa dupa ce va aparea programul pt decl rectificative