avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 166 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Rectificativala decl. 394 ??!!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Rectificativala decl. 394 ??!!

Am constatat că am omis câteva înregistrări în declaraţia 394. Pot face rectificativă ?
Dacă da… pe ce formular şi cănd trebuie să o depun ?

Vă mulţumesc !
Ultima modificare: Duminică, 29 Iulie 2007
MICOLIS, utilizator
Cel mai recent răspuns: gabi v , utilizator 01:25, 31 Iulie 2007
pt inceput nu se face declaratie rectificativa, ci se face din nou o declaratie initiala in acelasi program, declaratie care sa contina toate datele(* la declaratia veche faci modificarile)Psi o transmityi din nou MF, abia pe urma daca si aceasta are omisiuni se face declaratie rectificativa dupa ce va aparea programul pt decl rectificative

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Probleme cu facturi mai vechi analici analici Buna ziua sunt nou angajata la o firma ,firma a primit somatie de la un furnizor ca are un rest de plata de 100.000 lei.Impreuna cu furnizoriul am consultat ... (vezi toată discuția)
D394_semestrul ii 2011 mirelanicola.72 mirelanicola.72 Declaratia 394 trebuie sa contina si achizitiile cu taxare inversa efectuate pe teritoriul Romaniei? Si cele intracomunitare? Multumesc anticipat pt. ... (vezi toată discuția)
Modificare 394 xinom xinom In urma anui control fiscal din 2010 a trebuit sa modific codul fiscal al unei societati in decl.394 aferenta anului 2009. Am depus d.394 cu modificarea ... (vezi toată discuția)