Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... substituire masina
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

substituire masina

buna ziua

am doua autoturisme aceeasi marca dar din ani diferiti din care cea mai veche e inmatriculata iar cea mai noua nu. Daca iau seria de caroserie de pe cea veche si inmatriculata si o pun pe cea noua si folosesc actele primei ce infractiune comit ?
conducerea unui autovehicul cu numere false
si nu numai...oricum, asta implica o gama variata de fapte incriminate de lege.
nu cred, ca mai implica ceva.va inselati . puteti exemplifica cu alte infractiuni?