avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 724 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... substituire masina
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

substituire masina

buna ziua

am doua autoturisme aceeasi marca dar din ani diferiti din care cea mai veche e inmatriculata iar cea mai noua nu. Daca iau seria de caroserie de pe cea veche si inmatriculata si o pun pe cea noua si folosesc actele primei ce infractiune comit ?
Cel mai recent răspuns: ContSters88252 , utilizator 23:29, 17 Iulie 2010
conducerea unui autovehicul cu numere false
si nu numai...oricum, asta implica o gama variata de fapte incriminate de lege.
nu cred, ca mai implica ceva.va inselati . puteti exemplifica cu alte infractiuni?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inselaciune ContSters88252 ContSters88252 Buna ziua care ar fi prejudiciul pe care l-ar suferi RAR-ul in cazul in care as prezenta pentru a fi inmatriculat si ar fi ... (vezi toată discuția)
Inselaciune ContSters88252 ContSters88252 am fost informat in cadrul unei audieri la politie ca s-a inceput urmarirea penala impotriva mea pentru comiterea infractiunii de inselaciune ... (vezi toată discuția)
Furt calificat 2 fapte si punerea in circulatie auto numere false - consecinte Florinel1 Florinel1 Buna ziua. Am 2 prieteni care au savarsit urmatoarele: sub influenta bauturilor alcoolice au furat placutele de inmatriculare de la o masina, le-au pus pe ... (vezi toată discuția)