Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Facultatea de drept
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Facultatea de drept

Salut! Am si eu o nelamurire in legatura cu admiterea la facultatea de drept.La aceasta facultate conteaza in vreun fel media la purtare a candidatului pe parcursul celor 4 ani de liceu?Eu am avut media anuala 9 (10 primul semestru si 8 al doilea)in clasa a 11 a.Specific ca aceasta medie se datoreaza numarului de absente neavand altfel de probleme asa-zise acte de delicventa.Din toamna incep clasa a 12 a si cu ajutorul lui D-zeu voi lua si bacul cu bine,dar trebuie sa lamuresc problema cu media la purtare.Conteaza in vreun fel sau intr-o anumita masura?Astept un raspuns.
Multumesc anticipat!
ContSters158735, utilizator
Nu are nici o importanta media de la purtare.
Succes!

P.S. anul acesta nu mai absentati.