Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Anularea dispozitiilor emise de primar
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Anularea dispozitiilor emise de primar

Poate cere cineva anularea unor dispozitii emise de primar ?
Bineinteles. Persoana vatamata intr-un drept al sau prin emiterea acestor dispozitii le poate ataca in instanta de contemcios administrativ, conform legii 554/2004. De obicei, orice dispozitie emisa de primar are un articol in care se prevede modalitatea si procedura atacarii sale.