Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... fetitza mea
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

fetitza mea

am o fetita de 1 an si 3 luni sunt necasatorita cu tatal fetei dar este trecuta pe numele lui...el nu lucreaza si nici nu se oboseste cu munca eu asigur totul copilului si lui chiar.sunt in germania lucrez dar lucrez la negru a fost si el aici iam gasit de munca dar na vrut sa lucreze acum de catva timp lam trimis inapoi in tara ca nu mai ma descurcam#-o#-o#-o fetitza este in grija nasilor de botez in romania...eu nu mai vreau sa fiu cu el dar imi doresc fetitza lanaga mine tot din cauza lui nu sunt cu fata ptr ca el nu lucreaza nici aici na vrut si nici in tara ce sa fac sa pot avea copilul sunt mica am 21 de ani el are 28 nu am pe nimei care sa ma invete...nu stiu cu cine as putea vorbi..
eu lucrez fara carte de munca singurul lucru care il pot lua sunt niste chitante ale platilor salariului care il iau sau foaia cu drept de munca....
Bune si-alea.
Formulati actiune de incredintare minor la judecatoria in raza careia
are domiciliul tatalui fetitei.
Avand in vedere varsta frageda a fetitei aveti sanse foarte mari sa
va fie incredintata.
Daniel Coman, Avocat
sper sa fie sa caci imi este foarte frica nu stiu cum mias reveni daca pierd copilul...sa va auda dumnezeu un singur lucru stiu imi vreau copill langa mine atata visez si plang si magandesc ce sa fac unde sa ma apuc sa am fata langa mine
@mlymelisa
Atentie la sfaturile pe care le primiti pe forum, nu intotdeauna provin de la persoane de specialitate!

nu este un sfat de specialitate dar este un sfat de viata , ca sa poti plati un avocat sa iti sustina cauza ptr a demonstra in fata instantei ca tu poti oferi mai mult copilului trebuie ca in primul rand tu sa fii pe picioarele tale