avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1931 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... fetitza mea
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

fetitza mea

am o fetita de 1 an si 3 luni sunt necasatorita cu tatal fetei dar este trecuta pe numele lui...el nu lucreaza si nici nu se oboseste cu munca eu asigur totul copilului si lui chiar.sunt in germania lucrez dar lucrez la negru a fost si el aici iam gasit de munca dar na vrut sa lucreze acum de catva timp lam trimis inapoi in tara ca nu mai ma descurcam#-o#-o#-o fetitza este in grija nasilor de botez in romania...eu nu mai vreau sa fiu cu el dar imi doresc fetitza lanaga mine tot din cauza lui nu sunt cu fata ptr ca el nu lucreaza nici aici na vrut si nici in tara ce sa fac sa pot avea copilul sunt mica am 21 de ani el are 28 nu am pe nimei care sa ma invete...nu stiu cu cine as putea vorbi..
Cel mai recent răspuns: mlymelisa , utilizator 22:21, 18 Iulie 2010
eu lucrez fara carte de munca singurul lucru care il pot lua sunt niste chitante ale platilor salariului care il iau sau foaia cu drept de munca....
Bune si-alea.
Formulati actiune de incredintare minor la judecatoria in raza careia
are domiciliul tatalui fetitei.
Avand in vedere varsta frageda a fetitei aveti sanse foarte mari sa
va fie incredintata.
Ultima modificare: Duminică, 18 Iulie 2010
Daniel Coman, Avocat
sper sa fie sa caci imi este foarte frica nu stiu cum mias reveni daca pierd copilul...sa va auda dumnezeu un singur lucru stiu imi vreau copill langa mine atata visez si plang si magandesc ce sa fac unde sa ma apuc sa am fata langa mine
@mlymelisa
Atentie la sfaturile pe care le primiti pe forum, nu intotdeauna provin de la persoane de specialitate!

nu este un sfat de specialitate dar este un sfat de viata , ca sa poti plati un avocat sa iti sustina cauza ptr a demonstra in fata instantei ca tu poti oferi mai mult copilului trebuie ca in primul rand tu sa fii pe picioarele tale

Alte discuții în legătură

Care sunt sansele sa raman eu cu fetita dupa divort? Macrimarius Macrimarius Ma numesc Marius si sunt plecat in Spania unde muncesc de 6 luni timp in care sotia mea a decis ca vrea sa divorteze insa nu a inaintat nici o actiune de ... (vezi toată discuția)
Vreau sa il dau in judecata pe tatal copilului meu deny4 deny4 buna,ma numesc diana si am o fetitza de 2 ani si 2 luni..iar in tot acest timp tatal fetitzei mele nu a contribuit cu nimic la cresterea fetei..nu a vrut sa ... (vezi toată discuția)
Extindere program vizita minor oanapdv oanapdv Sotul meu mai are o fetitza de care a aflat la nasterea acesteia de la bunicii materni. Din lipsa dovezilor solicitate ( test ADN) sotul a fost reticient si nu ... (vezi toată discuția)