Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de munca

As dori sa stiu unde trebuie sa merg pentru eliberarea cartii de munca (strict carnetul propriu-zis), ca apoi sa il duc la I.T.M. pentru completare. Si de asemenea, de ce documente am nevoie.
Multumesc anticipat.
1. La ITM.
2. Adeverinte de la locul de munca cu salariul realizat brut pentru fiecare luna in parte, respectiv de la fiecare angajator in parte.
3. De inscris la CM se ocupe tot ITM, daca nu cumva ultimul angajator avea acest drept.