avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Carte de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Carte de munca

As dori sa stiu unde trebuie sa merg pentru eliberarea cartii de munca (strict carnetul propriu-zis), ca apoi sa il duc la I.T.M. pentru completare. Si de asemenea, de ce documente am nevoie.
Multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Gabriel Amironesei , Consilier juridic 10:33, 19 Iulie 2010
1. La ITM.
2. Adeverinte de la locul de munca cu salariul realizat brut pentru fiecare luna in parte, respectiv de la fiecare angajator in parte.
3. De inscris la CM se ocupe tot ITM, daca nu cumva ultimul angajator avea acest drept.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adeverinta vechime tierry tierry Firma la care am lucrat imi poate elibera o adeverinta de vechime tip, fara a fi inreg la ITM? La locul de munca actual vor sa imi deschida CM, dar intrucat la ... (vezi toată discuția)
Nepredare carte de munca eu123 eu123 in ianuarie 2009 m-am angajat si in luna februarie mi-a fost eliberata cartea de munca de la fostul loc de munca; pentru ca nu mi s-a parut un post de viitor ... (vezi toată discuția)
O noua carte de munca corinacarstoiu corinacarstoiu Care este procedura care trebuie adoptata in momentul in care solicit eliberarea unei noi carti de munca? Unde trebuie sa merg? Cui trebuie sa ma adresez? Cat ... (vezi toată discuția)