Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... un angajat de la o companie nationala poate avea CIM ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

un angajat de la o companie nationala poate avea CIM cu timp partial la alte firme?

M-am angajat de curand la o companie nationala dar mai am si niste contracte CIM partiale cu alte firme?trebuie sa renunt la ele?:-/

doar daca ai vreo clauza speciala cum ca nu poti avea functii ca cele pe care le ai.....altfel cumulul de functii este permis.
Multumesc mult pentru raspuns, mi-ai luat o piatra de pe inima. Mentionez ca celelalte contracte sunt pe aceeasi functie(ex. contabil).
=D>
Poti avea cate contracte de munca vrei, nimeni nu te opreste sa muncesti cat poti. Daca unul din angajatori insa prin contractul de munca iti cere sa fii angajata doar la respectiva societate atunci e o problema.
Sfatul meu este sa faci in asa fel incat angajatorul sa nu stie cate contracte de munca partiale mai ai tu in timp ce lucrezi la el.