Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buletin expirat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buletin expirat

mi-a expirat buletinul de 10 ani.ce patesc cand ma duc sa-l schimb?
pai o amenda cred. dar mai bine il declarati pierdut
O sa vi-l schimbe.
marzalaw a scris:

pai o amenda cred. dar mai bine il declarati pierdut
Atentie!Falsul in declaratii reprezinta fapta penala!De asemenea si incitarea la fals este fapta penala...
andymaurul, utilizator
In acest caz se percepe o simpla amenda ca nu l-ati preschimbat la timp.Mai bine este sa suportati o amenda contraventionala decat sa comiteti o infractiune!
deci grija domnule necunoscut sa nu va pierdeti buletinul......ca atunci inseamna ca am instigat la fals(nu incitat)=D>.