avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 869 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... buletin expirat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

buletin expirat

mi-a expirat buletinul de 10 ani.ce patesc cand ma duc sa-l schimb?
Cel mai recent răspuns: andymaurul , utilizator 23:59, 20 Iulie 2010
pai o amenda cred. dar mai bine il declarati pierdut
O sa vi-l schimbe.
marzalaw a scris:

pai o amenda cred. dar mai bine il declarati pierdut
Atentie!Falsul in declaratii reprezinta fapta penala!De asemenea si incitarea la fals este fapta penala...
Ultima modificare: Marți, 20 Iulie 2010
andymaurul, utilizator
In acest caz se percepe o simpla amenda ca nu l-ati preschimbat la timp.Mai bine este sa suportati o amenda contraventionala decat sa comiteti o infractiune!
deci grija domnule necunoscut sa nu va pierdeti buletinul......ca atunci inseamna ca am instigat la fals(nu incitat)=D>.

Alte discuții în legătură

Buletin de identitate... badguy_goodguy badguy_goodguy Este vreo problema daca efectiv nu imi mai reinoiesc buletinul de identitate? Buletinul tocmai mi-a expirat. Posed pasaport ... valabil , nou , noutz... ... (vezi toată discuția)
Defaimare si calomnie, incadrare donmarcoluciano donmarcoluciano Buna ziua dragi avocati forumisti, Doresc sa aflu niste raspunsuri, daca se poate, inainte de a consulta un avocat, unde se incadreaza defaimarea si ... (vezi toată discuția)
Un martor se poate retrage? Daniel005 Daniel005 Salut. Un cunoscut a asistat la prinderea unei persoane cu o cantitate mica de droguri (un gram de cannabis), a fost legitimat si a fost dus la sectie unde s-a ... (vezi toată discuția)