avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 389 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Care sunt solutiile Curtilor de Apel ptr. taxele de ...
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Care sunt solutiile Curtilor de Apel ptr. taxele de poluare platite dupa 12/15.02.2010

In atentia colegilor,
As dori sa cunosc practica tuturor Curtilor de Apel in ceea ce priveste actiunile de pretentii care au la baza restituirea taxei de poluare platita dupa 12/15 februarie 2010, dar si cele platite intre 1iulie-15 dec 2008.
Curtea de Apel Alba si cea din Cluj dau solutii de respingere a acestor actiuni(chitante de plata din 1 iulie-15 dec 2008, dar si dupa 15 febr 20101 ).
Va multumesc anticipat
eu am gasit:
- decizia 1946/06.11.2009 a curtii de apel Suceava -admite recursul,
decizia 2421/08.10.2009 a curtii de apel Cluj - admite recursul
- decizia 560/05.11.2009 a curtii de apel Oradea - admite recursul
Mersi,
Mai explicit?????

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare taxa prima inmatriculare marinamark marinamark Buna ziua, ma poate ajuta cineva cu pasii de urmat in vederea recuperarii taxei de prima inamtriculare ,daca cineva a reusit sa isi recupereze banii,cat de ... (vezi toată discuția)
Practica in ce priveste restituirea taxei auto a curtii de apel cluj Minodora Sorian Minodora Sorian Buna ziua, ati putea sa-mi spuneti care este practica judiciara in ce priveste restituiea taxei auto la Curtea de Apel Cluj? La Oradea se resping ... (vezi toată discuția)
Taxa poluare Raluca  Todea Raluca Todea Buna ziua! Am facut o cerere de chemare in judecata pentru recuperare taxa de poluare la Tribunalul Sibiu, care a fost respinsa. Am procedat apoi la calea de ... (vezi toată discuția)