Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Angajare din somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Angajare din somaj

Urmeaza sa termin perioada de somaj cat de curand,daca ma angajez pana termin somajul,angajatorul este scutit de a mai plati anumite taxe?si daca da ce anume nu va mai plati?Se mai primesc cateva salarii minime pe economie...?..si daca da ,le va primi angajatorul?Timp de 2 ani nu am voie sa incetez colaborarea?dar daca imi face contract de munca pe perioada determinata...de exemplu pe cateva luni cu posibilitate de prelungire ..este ok?nu se vor mai restitui banii respectivi primiti de la stat?Va multumesc
Pentru raspunsurile la asa de multe intrebari cititi Legea 76/2002 (actualizata), Normele de aplicare a acesteia si OUG 13/2010.