Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... interdictie
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

interdictie

buna ziua.am si eu o rugaminte.socrul meu a fost pus sub interdictie acum 3 ani de cumnatul meu fiind paralizat pe partea dreapta.soacra mea care are o pensie de 575 ron a facut un credit la banca acum un an de 20 000 ron in numele lui(ea ii este si curator).are dreptul sa faca credite in numele lui el fiind pus sub interdictie.cand am intrebat-o ce a facut cu banii nu a stiut sa raspunda dar in luna urmatoare cumnatul meu si-a achizitionat o garsoniera .esocrul are o pensie de 1540 ron plus cea de handicap.are dreptul soacra mea sa faca aceste lucruri?va multumesc ....imprumutul l-a facut fara incuviintarea autoritatii tutelare
romeo777, utilizator
aduceti la cunostiita acest aspect autoritatii tutelare.