Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... pamant agricol
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

pamant agricol

buna seara. am si eu o intrebare dar,mai intai o sa va povestesc pe scurt despre ce este vorba. socrul meu a avut niste pamant(1 hectar) pe langa oras si a murit acum 4 ani pe titlul de proprietate este trecut dumnealui si inca o ruda (evident ruda dumnealui) noi nu am facut taxa de succesiune si intre timp a murit si ruda respectiva. pe noi nu ne intereseaza acel pamant din varia motive .intrebarea mea este :daca nu mai platim impozitul care sunt urmarile neplacute pentru noi? nu vrem acel pamant cu nici un chip. (apropo impozitul este neplatit din 2006)
Atata vreme cat nu ati dezbatut succesiunea si nu ati acceptat drepturile succesorale pentru acea bucata de pamant, nu vi se poate intampla nimic.