Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensie limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensie limita de varsta

Buna ziua,
Barbat nascut la data de 2 sept. 1953, angajat de la data de 1 sept. 1977 cu o intrerupere de 6 luni in anul 1978 pentru satisfacerea stagiului militar.
Pana ila 31 martie 2001 am lucrat 12 ani in grupa I de munca 100% si 6 ani in grupa a II-a 100%. Va rog sa-mi raspundeti daca pot iesi la pensie pentru limita de varsta incepand cu data de 1 august 2010?
Cu stima.
Da! puteti solicita pensie limita de varsta la orice data doriti (si de azi)