Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cand pot sa ies la pensie conform modificarii Legii ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cand pot sa ies la pensie conform modificarii Legii 263/2010?

Barbat, sunt nascut in anul 1959 pe 4 august.
Am 21 si 5 luni de ani grupa I de munca(CFR) inainte de 2001 si 11 si 5 luni conditii normale (cu stagiul militar 1 an ). Din anul 2011, luna martie nu am mai lucrat.
As dori sa stiu daca am stagiu complet de cotizare si cand pot iesi la pensie.
Multumesc !
nelu100, utilizator
Incepand cu 04/02/2014 puteti depune dosarul pentru pensie la limita de varsta.
Buna ziua, am 49 de ani(barbat), 16 ani in grupa I si 14 ani in grupa III. Cand pot sa ies cel mai repede la pensie? Multumesc.
asined91, utilizator
Daca anii de grupa sunt in procent de 100%:
Limita de varsta la 57 de ani.
65-8=57