Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale citatie
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

citatie

Buna ziua,
Am primit o citatie pt.neachitarea unei facturi. Dupa primirea acesteia am efectuat plata.
Mai trebuie sa fac intampinare?
PUteti sa depuneti, chiar prin registratura inainte de termenul fixat si sa atasati si copia chitantei prin care ati achitat factura , iar la termenul de judecata, actiunea va ramane fara obiect, probabil litigiul se stinge....
ContSters122901, utilizator
Faceti o intampinare scurta, in care aratati ca ati achitat factura, depunand totodata si dovada in acest sens...daca nu sunt cerute si penalitati, actiunea se va respinge ca ramasa fara obiect.

avocat Radu Stan
~ Conținut șters la cerere ~
daca sunt cerute si penalitati actiunea continua pana la efectuarea platii....