Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... anulare donatie
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

anulare donatie

in 2002 tatal meu a facut un act de donatie fratelui meu pentru o suprafata de teren. desi eram majora nu am fost chemata sa imi exprim acordul. au semnat doar tatal meu, mama mea si fratele beneficiar. parintii mei nu mai au alti copii in afara de mine si de el. as dori sa stiu daca actul este valid, si daca nu, cum il pot ataca? va multumesc.
...nici nu trebuia sa va cheme...atata timp cat parintii erau proprietari puteau face orice doreau cu bunul...la decesul lor puteti ataca actul daca acel bun a fost singurul lor bun si nu au mai avut si altceva de lasat in succesiune...