Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CM PIERDUTA
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CM PIERDUTA

LA ULTIMA FIRMA LA CARE AM LUCRAT ANUL ACESTA(2010) MI S-A PIERDUT CM.INTRE ANII 2002-2009 AM LUCRAT LA O FIRMA.VREAU SA STIU DACA CM A FOST SCANATA DE CATRE FIRMA,IAR DACA A FOST SCANATA POT SA O REFAC.
AM CARTE DE MUNCA DIN NOIEMBRIE 1999.
aureliaosman, utilizator
luati legatura cu casa de pensii si cereti acolo sa va dea un desfasurator cu plata contributiilor pt dvs.
Carnetele de munca ale celor angajati dupa 01.04.2001 nu se scaneaza .. tot stagiul de cotizare il veti gasi la Casa de Pensii ...mergeti si solicitati eliberarea unui certificat de stagiu de cotizare .

Daca doriti neaparat sa va refaceti carnetul de munca, atunci trebuie sa mergeti la fiecare angajator si sa solicitati eliberarea unei adeverinte de vechime pentru perioada lucrata... daca acesta nu mai exista atunci solicitati ITM-ului.