Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare anticipata
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare anticipata

am terminat facultatea in 1976; vechime 34 ani ; ma pot pensiona anul acesta? cu ce penalizare?
MULTUNESC MULT
nu va puteti pensiona anul acesta
Potrivit art. 10, alin. (1) si art. 16 din Legea nr. 118/2010, in perioada 03.07.2010 - 31.12.2010, in sistemul public de pensii si in sistemele de pensii neintegrate acestuia dispozitiile legale privind inscrierea la pensie anticipata si pensie anticipata nu se mai aplica.

Va rog sa accesati link-ul de mai jos si sa cititi tot anuntul de pe prima pagina a acestui forum.
www.avocatnet.ro/content/for...

Gabriela Pintea, Consilier juridic