Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Se mai primesc dosare pentru pensie anticipata?
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Se mai primesc dosare pentru pensie anticipata?

Buna seara. As dori sa stiu daca se mai primesc dosare pentru pensionare anticipata. Si cum se procedeaza. Va multumesc.
Potrivit art. 10, alin. (1) si art. 16 din Legea nr. 118/2010, in perioada 03.07.2010 - 31.12.2010, in sistemul public de pensii si in sistemele de pensii neintegrate acestuia, dispozitiile legale privind inscrierea la pensie anticipata si pensie anticipata nu se mai aplica.

Deci, nu se primeste niciun dosar pana in 1 ianuarie 2011.
Multumesc frumos.