Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita pe un apartament cu 2 ipoteci
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita pe un apartament cu 2 ipoteci

Buna ziua,

Sunt intr-o situatie disperata - casa a carei proprietara este mama are dubla ipoteca de la 2 persoane diferite - un credit este la zi pe cand cu celalat s-a ajuns aproape de faza de licitatie.

Se poate face licitatia / se poate vinde apartamentul chiar daca mai exista un credit ipotecar pe ea cu rata la zi?

Multumesc si astept sfaturile dvs!
fiecare credit e de cca 20.000 euro pe un apartament de 3 camere zona buna, zona vitan mall...
sincer mie nu mi se pare corect sa imi execute si celalalt credit cand e la zi....