avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... acordul vecinilor
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

acordul vecinilor

am un pfa desfasor activitatea fara acordul vecinilor enevoie de el sa-u nu mentionez fac zgomot vulcanizare.moara
Cel mai recent răspuns: trope_doi , utilizator 01:47, 29 Iulie 2010
Da, este necesar acordul vecinilor cu perete comun, sus, jos, dreapta, stanga. Acest acord se solicita la momentul infiintarii PFA la registrul comertului si nu dupa infiintare. Cum ai reusit sa infiintezi PFA fara acordul vecinilor? Inseamna ca nu ai vecini cu perete comun, banuiesc. Ce destinatie are spatiul in care ti-ai stabilit sediul PFA?
:offtopic:
si interventie moderator

Va rog sa continuati discutia aici:

www.avocatnet.ro/content/for...

sau aici:

www.avocatnet.ro/content/for...

De fapt vecinul este cel cu moara, nu dv…
Ati postat aceeasi tema si la Drept civil si la Protectia consumatorului…
Acest subiect va fi inchis deoarece contravine regulamentului de postare.
Multumesc pentru intelegere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre intreprinderea familiala alinutza9 alinutza9 Va rog sa-mi spuneti daca o intreprindere familiala poate avea mai multe puncte de lucru.Daca da,trebuie ca acestea sa fie declarate la infiintare sau este ... (vezi toată discuția)
Diferente pensii amarianaro amarianaro Urmatoarea situatie Pot iesi la pensie in mod normal, la limita de varsta (am varsta standard de pensionare si stagiul de cotizare impus) si in acelasi timp ... (vezi toată discuția)
Persoane fizice autorizate - pot prelua actele mamei, care e autorizata p.f.a., pe numele meu? costy69 costy69 Buna ziua, vreau sa preiau de la mama mea pe numele meu documentele de la p.f.a cu care desfasoara o activitate independenta. As dori sa stiu cum se ... (vezi toată discuția)