Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... acordul vecinilor
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

acordul vecinilor

am un pfa desfasor activitatea fara acordul vecinilor enevoie de el sa-u nu mentionez fac zgomot vulcanizare.moara
Da, este necesar acordul vecinilor cu perete comun, sus, jos, dreapta, stanga. Acest acord se solicita la momentul infiintarii PFA la registrul comertului si nu dupa infiintare. Cum ai reusit sa infiintezi PFA fara acordul vecinilor? Inseamna ca nu ai vecini cu perete comun, banuiesc. Ce destinatie are spatiul in care ti-ai stabilit sediul PFA?
:offtopic:
si interventie moderator

Va rog sa continuati discutia aici:

www.avocatnet.ro/content/for...

sau aici:

www.avocatnet.ro/content/for...

De fapt vecinul este cel cu moara, nu dv…
Ati postat aceeasi tema si la Drept civil si la Protectia consumatorului…
Acest subiect va fi inchis deoarece contravine regulamentului de postare.
Multumesc pentru intelegere.