avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 439 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajatorul
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajatorul

ACUM 2 luni am plecat din firma mi sa dat salariul am trimis pe cineva prin procura sa imi ridice banii.PE fostul angajator lam reclamat la ITM,garda financiara si a fost cu gasit cu nereguli ca mia incalcat contractul de munca si a fost sactionat.IN situatia asta pe cale amiabila sa nu ajung in instanta sa imi cer drepturile prin o scriisoare scrisa fostului angajator pot face asta daca nu imi rasp la raspuns merg in instanta.
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:29, 14 Iunie 2011
lazar27 a scris:

ACUM 2 luni am plecat din firma mi sa dat salariul am trimis pe cineva prin procura sa imi ridice banii.PE fostul angajator lam reclamat la ITM,garda financiara si a fost cu gasit cu nereguli ca mia incalcat contractul de munca si a fost sactionat.IN situatia asta pe cale amiabila sa nu ajung in instanta sa imi cer drepturile prin o scriisoare scrisa fostului angajator pot face asta daca nu imi rasp la raspuns merg in instanta.


:offtopic: Interventie moderator
Va rog respectuos sa nu mai deschideti mai multe topicuri pentru aceeasi problema .. problema cu care va confruntati dvs ati postat-o de nenumarate ori pe aceasta Sectiune, ceea ce contravine Regulamentului de Postare.
Va rog sa va continuati postarile pe unul din topicul deja deschis de dvs, si anume:
www.avocatnet.ro/content/for...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Dosar penal pentru alcool bugiualina bugiualina ba da domnu gabi am fost obligati sa platim recalcularea dar am cerut o informatie nu sfatul la alcolul sotului (vezi toată discuția)
Cum recuperez banii de pe concediul medical??? popescu mihaela popescu mihaela Nu reusesc sa contactez angajatorul care nu vrea sa-mi plateasca banii aferenti concediului medical, sunt si insarcinata. Celorlalti angajati le plateste ... (vezi toată discuția)
Lamurire partaj vicente73 vicente73 buna seara este prima oara ca intru in an acest sitte.am cateva nelamuriri Am fost casatorit 15 ani si acum am ajuns la situatia de ... (vezi toată discuția)