Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... impozite pfa
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

impozite pfa

Buna ziua
Va rog sa-mi explicati ce impozit trebie sa platesc , la un venit net de 4100 ron/an, pentru pfa. Mentionez ca sunt pensionar.Multumesc !
buna ziua si eu sunt in aceasi situatie . platiti cas,sanatate ca somaj nu e cazul ! dar sa apara normele sa vedem si cotele.ar fi 10.5%cas si 5.5% sanatate .