Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... A fost vreo grevã în iunie 2010 ?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

A fost vreo grevã în iunie 2010 ?

În domeniul juridic a fost vreo grevă ?
Dacă da, pe ce perioadă a fost legală.
Actele mele au stat o lună aiurea. Cauza: Greva și concediul de odihnă al celor de la Cartea Funciară.

Mulțumesc.

Later Edit: Am observat că s-a ținut greva pe 19 mai 2010 însă nici o instituție nu a afișat public întreruperea de activitate în această perioadă.
o forma de protest e si azi...dupa termenele pe care le acorda instantele ...respectiv in 2011
ce-i avantajos e ca e primavara:D
bun, dar legal, există vreo perioadă oficială ?
sau în domeniul ăsta nimic nu e oficial ?
E in spiritul recentului raport pe justitie al UE privind accelerarea solutionarii proceselor.;)
In tara asta chiar daca exista text de lege care declara o actiune sau inactiune a magistratilor sau personalului auxiliar ilegala, nu conteaza. Fiecare face ce vrea, atat timp cat statul nu are institutie care sa sanctioneze ilegalitatile si abuzurile savarsite de magistrati. CSM-ul este sindicatul magistratilor si nu institutia de control si sanctionarea magistratilor asa cum prevede constitutia si legile speciale (Lg.303/2004, 304/2004 si 317/2004).
din pacate magistratii sunt stat in stat in tara asta.