Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... pasapoarte pentru minori
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

pasapoarte pentru minori

Am doua fetite minore ...7 si 8 ani....in urma divortului mi-au fost incredintate mie cu hotarare definitiva si irevocabila ,fostul sot nu are nici o zi de vizita .....Pentru a le face pasapoarte fetitelor minore mai am nevoie de acordul fostului sot si de ce acte mai am nevoie???
Nu aveti nevoie de acordul fostului sot. Actele le aveti pe site la Directia pasapoarte.