avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 503 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... pasapoarte pentru minori
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

pasapoarte pentru minori

Am doua fetite minore ...7 si 8 ani....in urma divortului mi-au fost incredintate mie cu hotarare definitiva si irevocabila ,fostul sot nu are nici o zi de vizita .....Pentru a le face pasapoarte fetitelor minore mai am nevoie de acordul fostului sot si de ce acte mai am nevoie???
Cel mai recent răspuns: Gabriela Mihai , Avocat 19:13, 27 Iulie 2010
Nu aveti nevoie de acordul fostului sot. Actele le aveti pe site la Directia pasapoarte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plecare minor din tara alina27 alina27 buna seara...am 2 copii cu care doresc sa parasesc tara,dar fostul meu sot nu mi da procura.exista cumva posibilitatea de a l da in judecata si sa l oblig sa ... (vezi toată discuția)
Pot sau nu sa scot minorul din tara? ayna1 ayna1 IN urma divortului,prin hotarare definitiva si irevocabila mi-au fost incredintati cei 2 minori.Acum vreau sa plec cu fata 2 luni in strainatate,pot face ... (vezi toată discuția)
Sentinta de divort definitiva si irevocabila *** *** am avut ultima sentinta la divort in 5 noiembrie judecatoarea a zis ca sa terminat=D>dar acum astept sentinta acasa ,a fost divort de intelegere ,avem un ... (vezi toată discuția)