Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general diurne externe si interne!!!
Discuție deschisă în Contabilitate în general

diurne externe si interne!!!

Buna!
Am cateva nelamuriri legate de diurne.
La diurna interna - daca persoana nu este in deplasare 12 ore , nu i se acorda.
La diurna externa - daca sta in strainatate mai putin de 12 ore, legislatia spune ca trebuie sa i se dea diurna; dar daca sta 1 ora in strainatate doar ?
Stiu bine ?
Multumesc anticipat pentru sfaturi.
Pentru fractiunile de timp care nu insumeaza 24 de ore, indemnizatia de deplasare in valuta se acorda astfel:
- 50% pana la 12 ore si 100% pentru perioada care depaseste 12 ore.
Dar... am o curiozitate... ce Dumnezeu face omul in strainatate numai o ora?????