Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... alocatie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

alocatie

Buna ziua sant cetatean roman am nascut in italia si am trait acolo 7 ani,fetita nu am declarato in romania,tatal este italiantraim inpreuna dar nu santem legal casatoriti.Ne-am mutat de cateva luni in romania si am facut certificat de nastere fetitei roman,in primarie mi sa spus ca fetita nu are dreptul la alocatie,pentru ca tatal nu are domiciliul in romania...specific nu santem casatoriti. este adevarat?
Tatal nu munceste in italia avem o firma deschisa de o luna inpreuna in romania.
VA MULTUMESC CLAUDIA
multumesc dar raspunsul unde e?Are dreptul la alocatie fica mea chiar daca concubinul meu nu are domiciliul in romania:">
ma scuzati sant sadisfacuta de raspuns ,Va Multumesc=D>