Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Decadere drepturile parinte
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Decadere drepturile parinte

Bunaseara, as dori să va expun problema mea. M-am intors in tara în luna decembrie cu fica mea nascuta in Italia avuta in urma unei relati cu un cetatean tunisin care a recunoscuto la autoritatile din italia. Nu santem casatoriti . As dori informați cum si ce trebuie sa fac să decada drepturile de tata. Fetița mea are un an și 6 luni si de 8 luni suntem stabilite in romania. Tatal ei nu a fost aproape niciodata prezent in viata ficei mele. De cand neam mutat nea trimis 200€ . Nu suna niciodata ca sa intrebe de copil . Nu are niciun interes.Vă multumesc.
Buna seara,
Nu puteti face NIMIC.
Daca veti putea dovedi ca tatal are anumite probleme cu droguri sau altele asemenea atunci il veti putea decade din drepturile parentale.