Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... vreau retrocedarea terenului si casei bunicilor mei
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

vreau retrocedarea terenului si casei bunicilor mei

am cerere in termen depusa la primaria unde este terenul am si acte de la arhiva cum au lasat pentru pastrare si intretinere la stat in anul 1940 terenul si casa ,dar primaria nu ne pune inca in drept nu stiu de ce,eu nu am bani si nici nu stiu ce sa fac terenul e in Constanta si casa bunicilor ,eu locuiesc in Arad nu am banii necesari pentru un proces sau nici nu stiu ce sa fac.Bunicii mei au fost nemti dobrogeni
ContSters156226, utilizator
Procesele privind Legea 10/2001 sunt scutite de taxe de timbru. Daca primaria nu va raspunde puteti desfasura procesul prin intermediul serviciilor de posta, nu sunteti obligat sa va prezentati. Cererea de chemare in judecata se va depune la Tribunalul Constanta. De asemenea puteti sesiza ANRP dar calea cea mai scurta e prin instanta de judecata.
GUVERNATOR MG, Consilier juridic