Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... La ce perioada se dau termenele in recurs
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

La ce perioada se dau termenele in recurs

Buna ziua.Am un litigiu,pe civil,la care am castigat fondul,si este f posibil sa ajung pana la recurs.Am auzit dintr-o sursa ca termenele in recurs,care se judeca la ICCJ,se dau la perioade f mari chiar si 6 luni.Sa inteleg ca desi recursul ar dura doar 2 infatisari ar putea echivala cu 1 an de zile?Va multumesc.
De regula asa era. S-ar putea insa sa se reduca aceste termen dupa legea micii reforme in justitie care a fost aprobata zilele trecute.