Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Nu am formulat plangerea prealabila in contencios ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Nu am formulat plangerea prealabila in contencios administrativ. Ce se poate intampla la proces?

Sunt functionar public si mi s-au incalcat drepturi prin emiterea unei hotarari a institutiei unde lucrez. Am deschis proces in contenciosul administrativ, fara a face plangere prealabila institutiei emitente, nici celei ierarhic superioara. Acum mi se cere, la proces, sa precizez daca am formulat aceasta plangere. Ce se va intampla?
Respingerea actiunii ca fiind prematur introdusa.
Se va respinge actiunea ca prematur introdusa.

Simbotin Remus
Avocat & Mediator
vi se va respinge actiune intrucat nu ati efectuat procedura prealabila.