Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... recurs
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

recurs

Am un proces cu primaria,legea 10. Am cistigat la Tribunal .dar primaria a facut apel.Ce acte va rog trebuie sa duc la Curtea de apel pentru acest recurs ? multumesc
in primul rand trebuie sa formulati intampinare. intampinarea o redactati dupa ce cititi motivele de apel ale primariei.
Buna ziua,
Dosarul se transmite de la tribunal la C.A. In recurs nu sunt admise probe noi, cu exceptia inscrisurilor, deci instanta de recurs daca considera necesar va poate solicita noi inscrisuri. Totusi, daca se propun probe noi, iar instanta de recurs le considera intemeiate, aceasta nu le va retine ea insasi pentru o noua judecata, ci, casand hotararea, o va retrimite primei instante, in speta Tribunalul.

Succes,
ContSters160568, utilizator
faceti intampinare si depuneti eventul alte acte care sa va ajute in proces
Deci la Intampinarea de recurs nu trebuie sa se mai ataseze inscrisurile de la prima instanta,ci numai daca ar fi sventual inscrisuri noi,da ?