Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Pot atasa inscrisuri la intampinare?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Pot atasa inscrisuri la intampinare?

La intocmirea unei intampinari pentru un recurs privind proces program vizitare minor, pe langa motivele intampinarii se pot atasa si alte inscrisuri care au legatura cu motivele mentionate?
Da, puteti depune orice inscrisuri prin care puteti dovedi cele sustinute in combaterea motivelor de recurs.
Da ,se pot atasa inscrisuri conf.art.305c.p.c.,inscrisurile sant singurele probe admise in recurs,iar intampinarea este obligatorie potrivit art.308 alin.2c.p.c.
Da, atat intampinarea cat si setul de inscrisuri se depun un dublu exemplar - un exemplar pentru instanta si un exemplar pentru comunicare recurent.
Va multumesc!