Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... aer conditionat
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

aer conditionat

buna ziua!
Va rog sa ma ajutati intr-o problema....mi-am cumparat aer conditionat....am inteles ca am veoie pe langa multe acte si de acordul vecinilor. Ce pot sa fac daca nu toti vecini isi dau acordul sa imi montez aparatul?
Rog o solutie....Multumesc
Vorbiti TAMPENII!
litera f spune FOARTE CLAR: "reparații la instalațiile interioare, la branșamentele și racordurile exterioare, de orice fel, aferente construcțiilor, IN LIMITELE PROPRIETATII, montarea sistemelor locale de încălzire și de preparare a apei calde menajere cu cazane omologate, precum și montarea aparatelor individuale de climatizare și/sau de contorizare a consumurilor de utilități". Peretele exterior al unui bloc NU ESTE PROPRIETATEA LUI, este proprietate COMUNA.
Este foarte limpede ca "in limitele proprietatii" se refera la intreaga lista, INCLUSIV LA AC SI CAZANE DE INCALZIRE, deoarece este evident ca nu ai voie sa montezi un cazan de incalzire pe acoperisul blocului fara acordul coproprietarilor.
gyll, utilizator