Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indrumati-ma si pe mine
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indrumati-ma si pe mine

Am fost disponibilizata de la utimul loc de munca unde am lucrat 5 luni. La locul anterior am lucrat 3 ani si am fost sa-mi completeze adeverinta pentru somaj . Cand mi-a dat adeverinta am observat ca am fost trecuta in fara plata doua luni , iar in cartea de munca nu reiese acest lucru, mentionez ca nu am facut cerere de concediu si am beneficiat de program de lucru normal . La somaj nu mi-a primit dosarul pana nu se rezolva aceasta problema . Ce trebuie sa fac ? Indrumati-ma si pe mine va rog .
va duceti la ITM si cautati inspectoarea de care apartine firma.ii aratati adeverinta si cartea de munca si solicitati sa va lamureasca dansa despre ce confuzie e vorba, mai ales ca nu puteati fi in CFS fara sa semnati o cerere in acest sens.