Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cod procedura penala in vigoare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cod procedura penala in vigoare

Buna ziua. As dori sa stiu si eu la ce data a fost publicat ultimul Cod de procedura penala in vigoare, sau unde as putea sa gasesc aceasta informatie.
Va multumesc.
Codul penal actual este de dinainte de 1989, a fost adoptat in 1968 si cred ca a intrat in vigoare in 1969 si in decurs de 20 ani a suferit modificari.
Codul de procedura penala a fost modificat prin legea 104/1992 si de atunci a tot fost modificat prin reglementari succesive.
Silvia Renate Mihai , Avocat