avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cod procedura penala in vigoare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cod procedura penala in vigoare

Buna ziua. As dori sa stiu si eu la ce data a fost publicat ultimul Cod de procedura penala in vigoare, sau unde as putea sa gasesc aceasta informatie.
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Silvia Renate Mihai , Avocat 15:51, 3 August 2010
Codul penal actual este de dinainte de 1989, a fost adoptat in 1968 si cred ca a intrat in vigoare in 1969 si in decurs de 20 ani a suferit modificari.
Codul de procedura penala a fost modificat prin legea 104/1992 si de atunci a tot fost modificat prin reglementari succesive.
Ultima modificare: Marți, 3 August 2010
Silvia Renate Mihai , Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cod civil negrila negrila care cod civil este in vigoare, din ce an? (vezi toată discuția)
Codurile civil si penal sunt in vigoare? Nico PH Nico PH Buna ziua! As dori sa stiu ce Cod Civil este in vigoare in prezent? Am vazut mai multe versiuni de Cod pe internet, si as dori sa stiu daca inca se aplica cel ... (vezi toată discuția)
Cod penal valabil in 2010 anipopa anipopa Buna ziua.Va rog sa-mi spuneti care este Codul Penal valabil in 2010.Noul Cod Penal din 2004 a fost abrogat in 28.iulie 2009. Al doilea nou Cod Penal va intra ... (vezi toată discuția)