Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Poluare de zgomot
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Poluare de zgomot

Buna ziua!Am o mare problema cu care ma confrunt de vreo 7 luni.In spatele casei noastre exista un atelier de tamplarie autorizat,care produce un zgomot infernal cu utilajele pe care le foloseste in curte.Lucrarile incep dimineata la ora 7 pana la ora 18,inclusiv si sambata.Am fost si la Garde de Mediu si am pus reclamatie,dupa care ei au masurat zgomotul produs de aceasta firma.(acum astept rezulatatul masurarii).Dupa parerea mea masurarile efectuate de Garda de Mediu nu au fost facute intr-un mod corespunzator,deoarece nu au fost pornite toate utiliajele existente care produc zgomotul.Oare suntem nevoit sa suportam zgomotul?Ce alte masuri pot fi luate?E normal ca un astfel de firma sa primeasca autorizatie langa case particulare construite de 45 de ani?
La modul cel mai sincer va spun ca cu aceeasi problema ma confrunt si eu.Aceleasi sesizari le-am facut ca dvs iar efectul a fost nul.Nu mi-a mai ramas decat sa dau in judecata firma care produce zgomot infernal si accentueaza poluarea.