Forum Discuţii juridice Executare silită credit
Discuție deschisă în Executare silită

credit

cam cat ar putea sa fie cheltuielile suplimentare valorii unui credit de nevoi personale in cazul in care nu poti platii rata si esti dat in judecata???creditul este de 13000...

@blueblue: "ceea ce inseamna ca veti plati mult si bine si se va scadea suma din penalizari si nu din valoarea creditului. S-ar putea sa va treziti peste ani cu valoarea creditului intacta."

asta daca "se forteaza" sa tot plateasca, si iar plateasca, pana la adanci batraneti, si penalizari si dobanda... plus felurite "comisioane":rolleyes:
"a pus-o":))... intr-un fel, a luat banii aia "cu chirie", de care nu poate sa scape cate zile o avea...

ContSters123067, utilizator
Dar daca se ajunge la executare silita si nu are ce sa execute doar va putea pune poprire pe salariu, cum va proceda....va continua cu dobanzile sau alte cheltuieli??/ca in acest fel chiar nu vor mai scadea niciodata,daca acum cand plata este una mai mare decat ar putea fi cand vor face poprire?!
Daca nu detineti bunuri in proprietate se va institui proprirea asupra veniturilor dvs. conform prevederilor legale . Daca suma retinuta astfel nu acopera rata / penalitatile veti plati pana cand veti achita integral ( adica mult si bine ...:(() , institutia creditoare neavand alta modalitate de recuperare .....