Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Daca lucrez la un notar, pot sa sustin examenul pentru ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Daca lucrez la un notar, pot sa sustin examenul pentru a deveni notar, nu notar stagiar?

Buna ziua. Mai apelez o data la informatiile dumneavoastra si sper sa-mi fie iertata ignoranta: ce urmeaza dupa ce o persoana intra la INM?? cum sunt cursurile ??? e importanta prezenta (de ea se tine cont la examene)?? Pot lucra oriunde in timp ce fac INM-ul sau asta se face doar de ce intretinuti de parinti??
Multumesc anticipat
alinastancu2010, utilizator
Multumesc frumos pentru raspuns. Stiam ceea ce mi-ati spus, dar un avocat din Bucuresti m-a contrazis si m-am gandit ca nu sunt eu la curent cu legislatia.