Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... comunicarea hotararii judecatoresti
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

comunicarea hotararii judecatoresti

Buna ziua,

Am depus o plangere impotriva unui proces verbal de contraventie. In data de 23 martie apare pe site (just portal) ca plangerea a fost respinsa cu drept de recurs in 15 zile.

Intrebare, pana in ziua de azi nu am primit inca motivarea, este posibil sa intarzie atat de mult.

Daca este vorba de un permis de conducere suspendat, atunci circuland cu masina sunt in afara legii?
Termenul de recurs este 15 zile de la comunicare. Mergeti la arhiva si va interesati de sentinta.