avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 571 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... comunicarea hotararii judecatoresti
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

comunicarea hotararii judecatoresti

Buna ziua,

Am depus o plangere impotriva unui proces verbal de contraventie. In data de 23 martie apare pe site (just portal) ca plangerea a fost respinsa cu drept de recurs in 15 zile.

Intrebare, pana in ziua de azi nu am primit inca motivarea, este posibil sa intarzie atat de mult.

Daca este vorba de un permis de conducere suspendat, atunci circuland cu masina sunt in afara legii?
Cel mai recent răspuns: Adrian Copil , Consilier juridic 23:20, 9 August 2010
Termenul de recurs este 15 zile de la comunicare. Mergeti la arhiva si va interesati de sentinta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Predau sau nu permisul? calex calex buna ziua am facut o contestatie anul trecut pentru luarea permisului..si am cerut judecarea in lipsa !! si s-a amanat de 2 ori procesul pentru audierea ... (vezi toată discuția)
Termen predare carnet dupa pronuntarea sentintei ContSters275732 ContSters275732 am contestat un proces verbal de contraventie la legea circulatiei,iar instanta a respins plingerea ca fiind neintemeiata cu drept de recurs in 15 zile,eu nu ... (vezi toată discuția)
Plangere contraventionala respinsa Razvan83 Razvan83 Buna Anul trecut in august mi-a fost suspendat permisu in BV pe motiv ca n-am acordat prioritate pietonilor( eram 2 motociclisti cu numere de HD, incarcati ... (vezi toată discuția)