Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... insolventa faliment
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

insolventa faliment

pentru d-ul adrian stoica cu respect am vindut firma cu datorii la fisc la 31 mai an certficat de radiere de la rc sediul firmei sa mutat in alt judet am certificat constatator de la noul sediu de firma si in 30 iulie am primit acea hirtie cum firma este in insolventa faliment intrebare cum este posibil si daca da ce legatura mai are cu mine si ce ar trebui sa fac cu respect
sunteti raspunzator de plata datoriilor catre creditori pana la momentul cesiunii firmei(vanzarii);

pentru d-ul adrian stoica cu respect

Va multumesc !!
Intrebarea este foarte neclara .... dar desi ati cesionat partile sociale ati primit citatie pentru procedura insolventei
Am mai scris de nenumarate ori ca raspunderea este a administratorilor ( de la data numirii pana la data revocarii ) si nu a asociatilor care pot sa cesioneze partile soc !!
cum este posibil si daca da ce legatura mai are cu mine si ce ar trebui sa fac cu respect

Presupun ca la data introducerii cererii de deschidere a procedurii de catre creditor dvs figurati la ORC