avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 500 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Care sunt bancile din Bucureti care ofera servicii ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Care sunt bancile din Bucureti care ofera servicii specifice pentru asociatii de proprietari ?

As dori sa stiu care sunt bancile din Bucuresti care ofera servicii specifice pentru asociatii de proprietari .

Mai precis, ma intereseaza care sunt bancile care ofera urmatoarele servicii:

1. "plati directe furnizori" - pt plata automata, in fiecare luna, pe baza de conventie , a facturilor emise de furnizorii de energie termica, gaze, apa, salubritate, etc. (NU ma refer la platile catre furnizori ce pot fi facute prin internet banking).

2. depuneri / colectari de numerar la bancomat - pentru depunerea la bancomat, dupa terminarea orelor de program a agentiilor bancare, a incasarilor de la proprietari a cheltuielilor de intretinere.

3. efectuarea de plati si restituiri pe baza a doua specimene de semnaturi (presedinte si un membru al comitetului executiv ai asociatiei) si NU pe baza DOAR a unei singure semnaturi.

Deasemenea as fi intereat sa aflu de la membrii din conducerea altor asociatii de proprietari, care intra pe acest forum, cu ce banca lucreaza si daca sunt multumiti de serviciile si produsele bancare oferite de banca respectiva.


Multumesc .
Ultima modificare: Luni, 9 August 2010
George Staicu , Consultant credite si finantari
Cel mai recent răspuns: ContSters122901 , utilizator 22:45, 9 August 2010
Cosultati-va cu cei din comitet, sau luati legatura cu alte asociatii..
Aici nu e cazul sa recomandam vreo banca..(nu se fac recomandari a unor firme, oricare ar fi :) )
Pana la urma, oricare banca este dornica sa faca servicii
Ultima modificare: Luni, 9 August 2010
ContSters122901, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cine face operatiuni prin banca? Paraslica Paraslica Poate presedintele asociației de proprietari să retragă numerar sume de bani din contul asociației din bancă numai cu semnătura sa? ... (vezi toată discuția)
Incasarea cotelor la intretinere in contul unei firme Mytro Mytro Buna ziua , Am si eu cateva intrebari pentru dumneavoastra , sa zicem ca in cazul in care am o firma care se ocupa cu administrarea asociatiilor de ... (vezi toată discuția)
Semnatura marian_01 marian_01 cine are drept de semnatura electronica la banca,presedintele,contabila? (vezi toată discuția)