Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cazier
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cazier

Am o intrebare: poate sa iti faca politia dosar penal fara sa sti,fara sa iti vina o instiintare sau nu trebuie sa il semneze astet raspuns va rog, multumesc mult.
e obligata prin lege sa va citeze.
E obligatorie citarea si audierea dvs.
Dosarul penal se poate intocmi fara sa va anunte.
Dar, la un moment dat va cheama sa dati o declaratie, deci veti afla:)
Multumesc mult pentru informati dar ce fel de reclamatie trebuie sa dau?
adresati-va parchetului, care e competent cu supravegherea sectiei de politie care v-a intocmit dosar penal, cu o plangere ca nu vi s-a comunicat nimic in legatura cu dosarul in cauza.