Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contestatie in anulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contestatie in anulare

Buna ziua
Supun atentiei o speta. Un litigiu s-a judecat, atat pe fondul cauzei cat si in recurs, iar ca intimati-parati au figurat mai multe persoane. Atat la fond cat si in recurs paratii au fost reprezentati de un avocat, ulterior doi dintre parati sustinand, pe calea contestatiei in anulare (necitarea partilor) ca nu au avut cunostinta de litigiu si nici de faptul ca au fost reprezentati de un avocat, cu toate ca cele doua instante au considerat ca procedura de citare a fost intocmita. Este caz de admitere a contestatiei in anulare?
Va multumesc.
daca aveau calitate procesual pasiva respectiv erau parati si nu au fost citati, poate fi motiv pt introducerea unei contestatii in anulare.