Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... intreprindere individuala
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

intreprindere individuala

Buna ziua! Eu sunt jurnalist de formatie. As putea sa infiintez o intreprindere individuala cu profil comunicare, asta este clar. Dar cit de mult se poate extinde acest domeniu? Spre exemplu, prin acel II pot organiza orice activitati doresc eu? Fireste, dintre cele la care ma pricep. Adica, as putea organiza tirguri sau expozitii? Pina la urma, este o forma de comunicare. Eu, ca si comunicator, sunt un vector intre firme sau diferite asociatii si public.
pt orice activitate desfasurata pe II sau pfa este obligatorie conditia specializarii in domeniul respectiv;
acest lucru se dovedeste cu diploma de specialitate,certificat sau 2 ani de vechime in munca in domeniul respectiv,inregistrati in carnetul de munca