avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 988 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general saga
Discuție deschisă în Contabilitate în general

saga

Stie cineva in saga cum se introduc mat consumabile dar sa apara facturile in jurnalul de cumparari?
Cel mai recent răspuns: vidiva , utilizator 15:54, 10 August 2010
introduceti furnizorul la fisiere-furnizori , apoi la operatii-intrari introduceti factura si selectati "materiale auxiliare " din jumatatea de jos a ecranului (aveti posibilitatea de a completa si denumirile ,cantitatile,preturile,asta insemnand NIR si Bon Consum) , daca le treceti prin gestiune .
eu as face in felul urmator - selectez "nedefinit" , introduc datele ,ex :mat cons, cantitate ,pret, valoare ,tva si la cont 6021..6028..., daca le treceti direct pe cheltuieli .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Completare rjip intreprindere individuala MoraruAnca MoraruAnca Buna seara. Am si eu unele nelamuriri, daca se poate sa ma ajute cineva? Am o intreprindere individuala, activitate machior. 1- Produsele care le cumpar le ... (vezi toată discuția)
Inregistrari contabile i.i. -servicii reincarcare cartele telefonie si carduri plati online Dl_Sandu Dl_Sandu Buna ziua, va cer ajutorul in elucidarea urmatoarelor probleme: 1-Detin un aparat de incarcari electronice cartele telefonie mobila , in fiecare saptamana ... (vezi toată discuția)
Jurnal cumparari saga ase123 ase123 Buna ziua!Va rog sa ma ajutati,am introdus o factura de samanta,apoi i-am facut urmatoare nota contabila: 371=% ... (vezi toată discuția)