Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general saga
Discuție deschisă în Contabilitate în general

saga

Stie cineva in saga cum se introduc mat consumabile dar sa apara facturile in jurnalul de cumparari?
introduceti furnizorul la fisiere-furnizori , apoi la operatii-intrari introduceti factura si selectati "materiale auxiliare " din jumatatea de jos a ecranului (aveti posibilitatea de a completa si denumirile ,cantitatile,preturile,asta insemnand NIR si Bon Consum) , daca le treceti prin gestiune .
eu as face in felul urmator - selectez "nedefinit" , introduc datele ,ex :mat cons, cantitate ,pret, valoare ,tva si la cont 6021..6028..., daca le treceti direct pe cheltuieli .