Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am uitat sa merg la viza de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am uitat sa merg la viza de somaj

Ce se intampla daca am uitat sa merg sa mi se puna viza pe carnetul de somaj in ziua in care trebuia. Ce trebuia sa fac in continuare pentru a beneficia de indemnizatia de somaj?
Va multumesc mult de tot, asa o sa fac. Ce sfat bun...:)
Weekend cat mai placut . Liliana
azi trebuia sa ma duc la somaj, pt viza. dar din pacate, am uitat. #-o #-o#-o#-o
ce se poate intampla.azi este vineri. o sa ma duc luni dimineata acolo sa vad ce pot rezolva. dar pot pierde somajul?:((
aceasta este prima viza. nu mi-am luat cartea de munca de la ei. am doar carnetul acela pt vize.
ce sa le spun?
un raspuns.. va rog
1. Cred ca nu va fi nici o problema. Mergeti luni si spuneti ca ati fost plecat undeva sa va cautati de lucru si ca nu v-ati intors la timp in localiatete.
2. Cititi si raspunsurile mele anterioare de pe acest topic.
am fost al somaj...s-a rezolvat, nu a fost nicio problema =D>