avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 449 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am uitat sa merg la viza de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am uitat sa merg la viza de somaj

Ce se intampla daca am uitat sa merg sa mi se puna viza pe carnetul de somaj in ziua in care trebuia. Ce trebuia sa fac in continuare pentru a beneficia de indemnizatia de somaj?
Cel mai recent răspuns: bogdan1989c , utilizator 00:38, 28 Octombrie 2010
Va multumesc mult de tot, asa o sa fac. Ce sfat bun...:)
Weekend cat mai placut . Liliana
azi trebuia sa ma duc la somaj, pt viza. dar din pacate, am uitat. #-o #-o#-o#-o
ce se poate intampla.azi este vineri. o sa ma duc luni dimineata acolo sa vad ce pot rezolva. dar pot pierde somajul?:((
aceasta este prima viza. nu mi-am luat cartea de munca de la ei. am doar carnetul acela pt vize.
ce sa le spun?
un raspuns.. va rog
1. Cred ca nu va fi nici o problema. Mergeti luni si spuneti ca ati fost plecat undeva sa va cautati de lucru si ca nu v-ati intors la timp in localiatete.
2. Cititi si raspunsurile mele anterioare de pe acest topic.
am fost al somaj...s-a rezolvat, nu a fost nicio problema =D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu s-a pus viza de somaj la timp ContSters166197 ContSters166197 daca un somer nu se prezinta la viza la data stabilita in cate zile se poate prezenta la viza sa nu isi piarda dreptul la somaj:(( (vezi toată discuția)
In cat timp imi recuperez somajul daca nu am pus viza in luna octombrie? gabytoma gabytoma Trebuia sa pun viza pe 14.10.2010 si am uitat......din discutiile de aici am inteles ca o sa pierd somajul....dar nu am inteles daca il pierd doar pe luna oct. ... (vezi toată discuția)
Ajutor somaj promocris promocris Buna ziua . Beneficiez de ajutor somaj din 06.12.2010 pana in data de 06.12.2011, somajul fiind in cuantum de 560 de lei . In data de 21 iunie am uitat sa ma ... (vezi toată discuția)